- 19 січня 2016
- Переглядів: 34056
-
Навіщо потрібна помпа осмосу
Системи зворотного осмосу дуже вимогливі до тиску води. Для повноцінної роботи зворотноосмотичного фільтра необхідні стабільні 4 - 5 атмосфер. Мінімально можливі - 2.8 атмосфери. При недостатньому тиску на вході через фільтр зворотного осмосу проходить надмірно багато води, швидше виробляють свій ресурс картриджі попереднього очищення, в рази скорочується термін служби осмотичної мембрани, якість очищення погіршується, запас води в накопичувальному баці мінімальний.
Знаючи поверховість будинку і поверх, район міста Харкова ми можемо з дуже великою ймовірністю визначити необхідність установки підвищувального насоса. У деяких випадках потрібний виїзд фахівця на адресу з метою виміру тиску води.
У яких випадках установка помпи в систему зворотного осмосу обов'язкова?
Автономне водопостачання. У будинках із свердловинами автоматика насоса підтримує тиск в системі від 1.8 до 2.8 атмосфери (можливі інші установки налаштувань автоматики). Коли тиск стає малим для системи зворотного осмосу, вона просто витягує через себе в каналізацію весь запас води з гідроакумулятора водяної станції, поки насос станції не включиться і не підніме тиск у водопроводі будинку. При цьому сам осмос не в змозі набрати скільки-небудь значну кількість води. Без помпи фільтр осмосу швидко заб'є зливну яму.
Нестабільний тиск води в квартирі. Буває, заміри тиску води показують прийнятні результати, але варто відкрити де-небудь кран, і тиск на осмосі падає в рази. Це говорить про забитість труб в розводці, стояках або в магістралі.
Дуже жорстка вхідна вода. Мінералізація води безпосередньо впливає на роботу системи - зі зростанням жорсткості зростає осмотичний опір, який потрібно долати при продавлюванні води через мембранний елемент.
Крижана вхідна вода. З падінням температури води на кожен градус продуктивність мембрани знижується на два - три відсотки. Установка насоса підвищення тиску допоможе підтримати необхідний рівень продуктивності.
Розглядаючи проблему в перспективі, зауважимо: стан водопровідних мереж погіршується, і ми спостерігаємо зниження тиску в деяких районах Харкова (щоб зношені магістралі не рвало ще більше). Таким чином, установка підвищувального насоса стає все частіше необхідним безальтернативним рішенням.